Multimo Żywiołowy internet
AVANTI

 

 

  OFERTA AVANTI
   CENNIK 
   SPRZĘT I INSTALACJA
   MAPA ZASIĘGU 
   JAK ZAMÓWIĆ 

 

 

 

 

 

 


 


 

Avanti Communications oferuje usługi satelitarnej transmisji szerokopasmowej.

Szerokopasmowy dostęp do internetu Avanti to usługa idealna dla każdego, kto nie może polegać na dostępności łączy naziemnych. Funkcjonuje ona niezależnie od odległości, może być szybko wdrożona i jest konkurencyjna cenowo.

Firma oferuje pakiety usług satelitarnych zaprojektowanych na potrzeby szerokiego grona odbiorców: od małych firm, korporacji po instytucje państwowe. Nasze usługi satelitarnej transmisji danych oraz rozwiązania łączności między siecią szkieletową a lokalnymi sieciami (backhaul), stworzone w oparciu o technologię pasma Ka, zapewniają o wiele większe możliwości niż tradycyjne sieci stacjonarne i mobilne. Ponadto dzięki usługom „business continuity" firma Avanti zapewnia ciągłość dostępu do internetu i tym samym spełnia wymagania każdej organizacji.

Avanti oferuje szereg usług satelitarnych zapewniających utrzymanie ciągłości biznesu, zaprojektowanych zgodnie z potrzebami klientów, w tym m.in. opatentowany system automatycznej pracy o unikalnych na świecie Właściwościach. Ciągłość prowadzenia działalności to niezwykle istotne zagadnienie w każdej firmie oraz instytucji państwowej. Brak połączenia z internetem lub z inną częścią własnej sieci często wywołuje frustrację, wpływa na utratę możliwości biznesowych i produktywności, a także wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponieważ informatyka skłania się ku modelowi chmury (cloud computing), zapewnienie łączności nabiera jeszcze większego znaczenia. Rozwiązaniem jest zastosowanie systemu zapasowego bazującego na łączności satelitarnej. Daje to następujące możliwości:

  • całodobowa dostępność sieci w razie awarii;
  • rzeczywiste, fizyczne oddzielenie od podatnych na awarie systemów naziemnych;
  • automatyczne przełączenie w czasie krótszym niż 10 sekund;
  • mechanizmy przyspieszenia pracy sieci i transmisji danych;
  • funkcje administracyjne umożliwiające monitorowanie stanu sieci;
  • niskie stałe opłaty za gotowość udostępnienia usługi, a następnie pobieranie opłat tylko po skorzystaniu z transmisji.

 

Avanti jest pionierem w zastosowaniu techniki satelitarnej w paśmie Ka w Europie.

Pierwszy satelita Avanti, HYLAS 1  jest pierwszym superszybkim satelitą szerokopasmowym obsługującym dwukierunkową komunikację w całej Europie.

HYLAS 2, drugi satelita Avanti, został już w pełni sfinansowany i zostanie umieszczony na orbicie w drugim kwartale 2012 roku. Będzie wykorzystywał najnowszą technikę pasma Ka do realizacji usług szybkiej i atrakcyjnej cenowo dwukierunkowej transmisji danych. Nowy satelita będzie miał 24 stałe wiązki nadawcze oraz jedną wiązkę kierowaną. Będzie służył do wszechstronnej obsługi aktualnych i przyszłych rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nad satelitą HYLAS 3 prowadzone są obecnie prace projektowe.Mapa strony